natrag na Orhideje.net Posaljite na info@orhideje.net zeljeno korisnicko ime i valjanu e-mail adresu te se uclanite na forum.

Send mail to info@orhideje.net containing desired user name and register on our forum.
  HomeHelpSearchLoginRegister

Dracena se suši (Read 78 times)
cranberrie
YaBB Newbies
*

Dracena se suši
22.01.2008 at 17:21:25

Bok!

Još uvijek nisam nabavila svoju prvu orhideju, ali imam problema sa jendom lijepom dracenom koju sam dobila za Božić.
Naime to su tri biljke u jedno tegli, onak su na tri razine.
Smjestila sam ju na mjesto nedaleko prozora ali da nije baš uz radijator, i zalijevam ju jednom tjedno. Ova najmanja biljčica se počela sušiti. Vrhovi listova se polako suše. Gdje griješim i šta da radim? Sve što sam pročitala o održavanju mi je jasno i ne vidim da sam nešto krivo radila... Pomagaj Spring!!!!
Back to top

IP Logged
Spring
YaBB Administrator

Re: Dracena se suši
Reply #1 - 23.01.2008 at 19:32:02

gle, dracene je tesko ubiti ali im se znaju susiti listovi kada im fali vlage u zraku...idealno ti je dracene prskati tako da su pune vode u pregibima gdje se listovi spajaju sa stapkom...ono da ti curi voda kroz listove po stapki dracene do dna biljke tj u zemlju.... i prskaj ih kad stignes to jako vole ...njima zna smetati suhi zrak pa onda više nisu bujne i zelene...
ovo suho samo obreži škarama da ružno ne izgleda...
Back to top

IP Logged
cranberrie
YaBB Newbies
*

Reply #2 - 24.01.2008 at 11:46:39

dakle špric špric... dobro... bum ju obilno pa javim rezultat Smiley)
Back to top

IP Logged
Orchideja
Full Member

Zagreb
Reply #3 - 01.03.2008 at 21:21:12

Jao, ja sam imala dracenu valjda 5 godina i sve bilo super, kad odjedom ko da je odlucila krepucnut. Samo se u roku od tjedan dana posusila.
Back to top

IP Logged
Spring
YaBB Administrator

Reply #4 - 02.03.2008 at 07:40:03

kaj cijela?
Back to top

IP Logged
Orchideja
Full Member

Zagreb
Reply #5 - 02.03.2008 at 13:56:22

Da, cijela, a bila je jako velika. Samo odjednom... A prije sve bilo super.
Back to top

IP Logged
Spring
YaBB Administrator

Reply #6 - 03.03.2008 at 09:03:40

to mi je čudno....meni sve žive i žive, dapaće kupim polumrtvu s tri lista i totalno oživi (budem fotkala)...jesi ju otkopala i provjerila kakva je....jesi joj nešto radila....
Back to top

IP Logged
Orchideja
Full Member

Zagreb
Reply #7 - 03.03.2008 at 09:23:50

Nisam joj nis radila, nisam ju cak ni gnojila. Zalijevala sam ju povremeno, kad se zemlja posusila. Samo je odjedom ono stabalce pocelo trulit. A sigurno ju nisam previse zalijevala.
Back to top

IP Logged
mama mia
God Member

Reply #8 - 13.03.2008 at 09:38:05

A da nije jednostavno bila stara  Undecided
Back to top

IP Logged
Spring
YaBB Administrator

Reply #9 - 13.03.2008 at 12:06:02

ona kada je stara, stapka joj je jaaaaaaaaaako duga i u biti ne izgleda lijepo (od toga se uzimaju reznice) ali nikad vidjela dracenu da umre od starosti... ili ju nešto pojede ili strune....ni one ne vole pretjeranu vlagu non stop
Back to top

IP Logged
Orchideja
Full Member

Zagreb
Reply #10 - 20.03.2008 at 22:20:41

Meni su to totalno cudne biljke... Sad imam vec 2 godine drugu dracenu, drzi se dobro, raste polako, listovi joj ne otpadaju. Zalijevam ju kad se sjetim, dakle ne cesto  Smiley , uglavnom joj je supstrat suh.
Back to top

IP Logged
Spring
YaBB Administrator

Reply #11 - 22.03.2008 at 07:44:18

mogu one biti ful suhe i to jako dugo vremena...to im i paše: zasušivanje pa dobro zalijevanje....ovo šricanje listova ili natakanje vode u rozete listova sam  pobrala negdje usput....i
mam ih nekoliko vrsti i najdraža mi je jedna koju sam s tri lista donijela iz bauhausa jer sam bila ziher da ju nitko neće uzeti (onda znaš kako je izgledala nikako). a koštala oko 70 kuna kao na sniženju....
sada je ona preko metra visine sa prekrasnim velikim listovima koje uopće ne gubi svih ovih godina...
oni bambusi što ih ljudi imaju u kućama su u biti dracene tako da one stvarno svašta preživljavaju.
Back to top

IP Logged