natrag na Orhideje.net
Posaljite na info@orhideje.net zeljeno korisnicko ime i valjanu e-mail adresu te se uclanite na forum.

Send us mail to info@orhideje.net containing desired user name and register on our forum
Welcome, Guest. Please Login

...
  HomeHelpSearchLoginRegister

Pages: 1 2 3 4 
Prskanje orhideja (Read 745 times)
Kruno-Dend
God Member

Orchidomaniac :))

Zagreb
Re: Prskanje orhideja
Reply #150 - 11.01.2012 at 15:18:47

Etta wrote on 11.01.2012 at 09:03:25:
To je i kod mene bio glavni razlog  Grin
Ubila sam se ribajući prozore  Grin Grin

To za mene radi moja mila majka  Smiley
Back to top

Orhideja danas, orhideja sutra Wink

Facebook--> http://www.facebook.com/profile.php?id=1108682457
WWW kruno-dend kruno_oo7 kruno_oo7   IP Logged
Nji
God Member

Zagreb
Reply #151 - 12.01.2012 at 12:48:24

A jadna...
Smiley Grin

Ma zračno korijenje ide ako ima dosta vlage u zraku...pa ćeš vidjeti kak bude,nema pravila....

Back to top

IP Logged
Kruno-Dend
God Member

Orchidomaniac :))

Zagreb
Reply #152 - 12.01.2012 at 13:25:03

Kod mene ima zrackon korijen! Grin Grin Grin punoooo Cheesy
Back to top

Orhideja danas, orhideja sutra Wink

Facebook--> http://www.facebook.com/profile.php?id=1108682457
WWW kruno-dend kruno_oo7 kruno_oo7   IP Logged
Etta
God Member

Stupnik
Reply #153 - 17.01.2012 at 16:13:35

Blago mami, sigurno je sretna...

Kod mene ima zračnog korijenja i bez prskanja... Pa sad znaj... Undecided
Back to top

IP Logged
Coco_Lu
YaBB Newbies
*

Reply #154 - 17.01.2012 at 16:51:32

Etta, možda zbog visoke vlažnosti zraka u kući/stanu.

Kod mene je trenutno vlažnost 48-50% pa moram prskati.

Tanjuri s vodom su malo povećavali vlažnost, ali mislim da je direktno prskanje korijenja efikasnije, jer vlaga dođe baš gdje treba.

Prskam nekoliko puta dnevno, kad god pogledam i vidim da je suho.

Dobila sam u subotu novi phal, lijepi prljavo rozi, pa standardno, kao svi koji dođu iz idealnih uvjeta uzgoja ima prekrasno zračno korijenje sivo zelene boje i sad ga stalno prskam po tome, samo da mu se ne osuše ti lijepi zračni brkovi.

Samo da izguramo sezonu grijanja, pa će biti lakše, a do tada, imam i volje i vremena za mini tuširanja tijekom dana
Back to top

IP Logged
Etta
God Member

Stupnik
Reply #155 - 17.01.2012 at 17:44:29

Mislim da nije ni kod mene viša vlaga. Možda su se jednostavno već navikle na takve uvjete. Neke su kod mene već 4-5 godina  Wink
Back to top

IP Logged
Nji
God Member

Zagreb
Reply #156 - 17.01.2012 at 21:44:20

Ma mislim da je...
U stanu je drukčije,pretpostavljam da je Coco u stanu?

Me jedino je problem sa špricanjem -nakupljanje vode između listova...
To zna bit zeznuto...
Back to top

IP Logged
Coco_Lu
YaBB Newbies
*

Reply #157 - 18.01.2012 at 17:20:13

Pazim i na nakupljanje vode u sredini. Kod mene se pošpricane biljke osuše za max sat vremena. U stanu sam sa gradskim grijanjem i temperatura oko orhideja mi je 24 do 25 stupnjeva.

Ali jučer sam primjetila da u ovim visokim teglama nemaju baš najbolju cirkulaciju zraka, pa se kondenzat u prozirnim lončićima duže zadržao, na to treba paziti također i to je po meni najveća zamjerka ovim fensi šmensi teglama za orhideje. Prije sam ih držala u prevelikim ukrasnim teglama baš iz razloga dobre cikulacije i sušenja supstrata, a sada sam samo novu (koja je došla sa vlažnim supstratom) prebacila ipak u preveliku klasičnu teglu, i već nakon jedne noći, vidi se razlika u sušenju supstrata iz donjeg sloja lončića.

U ovim visokima postoji dolje taj džep, ali kad lončić od orhideje nasjedne u tu ukrasnu teglu, taj džep je poklopljen lončićem i od dolje, ako se i nalazi par kapi vode, ne može ispariti, što mislim da nije nikako dobro.

Nekako sam sigurnija kad vidim da se supstrat mojih orhideja lijepo suši ravnomjerno...

Ne volim nove tegle  Angry Bojala sam se baš toga, ali rekoh, radi estetike ću izdvojiti 105 kn...  Embarrassed
Back to top

IP Logged
Nji
God Member

Zagreb
Reply #158 - 18.01.2012 at 18:31:46

Hm...da...al te bi tegle baš trebale biti dobre za orhideje,baš zbog te vlage koja isparava lagano odozdo...hm....i nekima se pokazalo ok...Znači korijen je vlažan ali ne i mokar skroz...
Back to top

IP Logged
Coco_Lu
YaBB Newbies
*

Reply #159 - 18.01.2012 at 19:09:44

Ne znam jel to orhidejama bolje ili ne, ali ja osobno volim da se orhideja lijepo prosuši za neki određeni period, a to je recimo nekih 10 dana, možda i prije, da nema kondenzata. Ja svoje potapam tek kada još i korijen posivi, da ne bi riskrirala truljenje korijena.

Meni su se te tegle učinile privlačnima jer sam smatrala da će korijenje koje raste iz lončića imati lijepo mjesta, da ne bude prignječeno.

Moji phalovi su uvijek dobro ocijeđeni prije nego idu u ukrasne posude, tako da u mojim teglama nema vode u tom džepu na dnu, nego samo primjećujem da nedostaje ta cirkulacija zraka, kad bi te ukrasne tegle imale na tom donjem dijelu onako sa strane rupice, bile bi odlične, za 10 Undecided

Back to top

IP Logged
Nji
God Member

Zagreb
Reply #160 - 19.01.2012 at 11:57:33

A da....bile bi super još i s rupama...eh....
Back to top

IP Logged
Pages: 1 2 3 4