natrag na Orhideje.net
Posaljite na info@orhideje.net zeljeno korisnicko ime i valjanu e-mail adresu te se uclanite na forum.

Send us mail to info@orhideje.net containing desired user name and register on our forum
Welcome, Guest. Please Login

...
  HomeHelpSearchLoginRegister

LC Rojo (Read 7 times)
bella11
Junior Member
**

vg
LC Rojo
19.09.2013 at 21:12:42

Proljetos sam kupila LC Rojo u MBM-u za čitavih 37kn. Obzirom na cijenu svima je jasno da je biljka bila u looooooooooošem stanju, ali ... biljka je imala devet bulbi od kojh su tri još bile u cvatu, a na četiri su cvjetne grane bile odrezane, vjerojatno su ocvale. Neki je "stručnjak"  odrezao sve korjenje koje je virilo iz tegle  Angry ono u tegli je skoro pa strunulo.

Pustila sam ju da ocvate pa presadila u novi, krupni supstrat i pažljivo zalijevala, ali često špricala. Stajala je na terasi i nije micala, ko da je plastična  Undecided
Onda su se bulbe polako počele smežuravati, a na listovima su se pojavile tamne mrlje i kada sam već mislila da će uginuti u podnožju jedne bulbe pojavio se pup i dosta je brzo narastao do cca 4 cm   Grin  

Obzirom da  je zahladilo preselila sam ju u sobu i rast je stao ... u stvari, čini mi se da je pupoljk  čak počeo tamniti  :'(

U čemu je problem? Ima li nešto što krivo radim?

Znam da rijetko pišete, al znam i da često svraćate pa prema tome očekujem odgovor    Wink

U pomoć ... plizzzzzzzzzz !!!!
Back to top

IP Logged