natrag na Orhideje.net
Posaljite na info@orhideje.net zeljeno korisnicko ime i valjanu e-mail adresu te se uclanite na forum.

Send us mail to info@orhideje.net containing desired user name and register on our forum
Welcome, Guest. Please Login

...
  HomeHelpSearchLoginRegister

ruze! (Read 10 times)
topala
Global Moderator

korčula
ruze!
08.02.2015 at 06:51:20

Nedavno! Hm nedavno? Ima i 2 godine kupim nesto vise od 2t m\2 jer mi dodijala patnja u malom sjenovitom vrtu, nagradim cisterne za vodi naravno kucica...,.
   Kucica pa ruze pa staklenik pa....

Prva narudzba od topalovica iz srbije od 20 dobivenih 4 se osusile ( vise od mjesec su sigurno stajale u rasadnjaku izvadjene spremne za prodaju pa transport ...)

Ruze virag! 7 propalih od mislim 20+2 ili tri gratis ostale vajda ok

Ruze simak usadjene po novoj godini mjesec poslje posljednjih najboje.... Zdrave mladice po 5 cm pune i jake.... Moj dojam nekako po etiketama i izgledu sadnica kao da je stvarno oko svake ruze puno paznje(i zica koja drzi markicu krajnje uredno zavijena s puno paznje o mjestu i nacinu zavijanja.markice rucno radjene ma sve 5)
    Napomenucu da je mraza malo bilo i ti izboji od 5cm za ovo vremena bi bili i vici.

Ocekujem konzumove ruze (uvoz iz mislim srbije) pa cu opet nabavit sve u ponudi (cajevke s 20-30 latica)

Nadam se i nesto ruza iz njemacke ....

Svakako opisem i fotkam sta sam dobio i kako to ide

Back to top

IP Logged
topala
Global Moderator

korčula
Re: ruze!
Reply #1 - 08.02.2015 at 06:57:25

Napomenucu da iste sadim na gredice tako da posiljku od posiljke odvajam nisu razbacane po bastini a i tako mi najlakse pratit svaku !
Back to top

IP Logged
Floyd
YaBB Administrator

Reply #2 - 21.03.2015 at 14:41:33

topala wrote on 08.02.2015 at 06:57:25:
Napomenucu da iste sadim na gredice tako da posiljku od posiljke odvajam nisu razbacane po bastini a i tako mi najlakse pratit svaku !

dis topala? kako je down under? ajde javi koje ruze su ti se pokazale najbolje i od koga.
pomalp, pomalo.
Smiley
Back to top

IP Logged
bella11
Junior Member
**

vg
Reply #3 - 10.04.2015 at 23:09:33

topala wrote on 08.02.2015 at 06:51:20:
Nedavno! Hm nedavno? Ima i 2 godine kupim nesto vise od 2t m\2 jer mi dodijala patnja u malom sjenovitom vrtu, nagradim cisterne za vodi naravno kucica...,.
   Kucica pa ruze pa staklenik pa....

... pa svašta nešto  Grin

Znam, potpuno te razumijem !

Krenula sam od par paradajza
pa na 300 kvadrata povrtnjaka ...
pa onda okolo malo jagoda ...
pa brajda malina ...ajde usput i red kupina...
Baš bi dobro došao koji grozd ... crno ili bijelo ... ma kaj sad, kad već sadim nek bude i crno i bijelo ...
... nema smisla samo kositi travu pa nasadih i tridesetak voćaka ... da ima hlada ...
E sad se sve to vidi sa ceste, treba mi i živica ... ali ne beskorisno zelenilo hmm lijeska, stotinjak metara ...

Naravno, da bude veselo i šareno cvjetnjak ... e tu sam zapela jer treba nasaditi cvijeća na gredicu široku metar, ali dugačku cca 400   Huh
Odluka je pala na starinsko cvijeće i ruže  Smiley I tako ja kupujem razno razne ruže i po vani i po našim rasadnicima i sadim i pazim i mazim i to sve nekak slabo raste ... par grana, par cvjetova ... jadno ...

Prošlo proljeće zove me frend da pokupim kod njih ruže jerbo su njegovoj mami dosadile. Odlučila ih je maknuti pa da se ne baci. Dođem ja, gledam te panjeve cca 35-40 cm ... rekoh ne bu se to primilo  Undecided Veli baka, kaj nebu! Ode po sjekiru, kresne svaki panj na 3-4 komada, ja se zablenula u nju, a ona veli: to sad posadi.
Učili me da treba slušati starije i tako ja (trknuta u glavu po prirodi) posadim te cjepanice ... naravno na sveopće zadovoljstvo prisutnih koji su se davili od smijeha  Angry Ali dobro vele stari ljudi tko se zadnji smije, najslađe se smije! Vjerovali ili ne sve su se primile! Sve do jedne! I već su prošlo ljeto cvale, skromno, ali u svakom slučaju više nego one s pedigreom  Cool E da, to su one starinske ruže sa puno, puno gusto nagužvanih latica.

btw Veli mi baka da bu vjerojatno i suseda micala svoje pa sam se eto ponudila da joj to, kad se odluči, maknem iz dvorišta ... nema smisla da se stara žena pati s tim  Grin
Back to top

IP Logged