Ginura je kućna biljka koja voli jako no prigušeno svjetlo kako joj listovi ne bi izgubili boju. Cvate žutim cvjetovima neugodnog mirisa. Dobro podnosi centralno grijanje te ju zalijevajte svakih 5 do 7 dana. Starije biljke nisu tako dekorativne kao mlade te biljku razmnožite reznicama svake tri godine.
Ova kućna biljka impresivnih listova sivozelene boje koja ne cvate voli prigušeno svjetlo jer inače u prirodnim uvjetima raste u sjeni velikog drveća. Loše podnosi suh zrak no i prskanje po listovima. Zalijeva se potapanjem no kao ni orhideje ove biljke ne vole stalno prisustvo vode u korijenju te ga zalijevajte jednom tjedno.
Juka spada u mesnatice i gotovo nikada ne cvate u kući. Voli puno svjetla pa čak i intenzivno sunce. Posadite ju u mješavinu komposta, vrtne zemlje i šljunka i dohranjujte do svibnja do rujna jednom u dva tjedna. Juka voli tuširanje i zalijevanje jednom tjedno ljeti dok se zimi zalijevanje može smanjiti na dva puta mjesečno. Dobro podnosi temperature oko 10C tokom zime.
Klorofitum, zeleni ljiljan ili biljka pauk je biljka koja može podnijeti život u prostorijama bez sunca iako je bujniji i šareniji ukoliko je izložen direktnom suncu. Zasadite ga u kompost pomiješan sa vrtno zemljom u istom omjeru i zalijevajte jednom tjedno zimi a ljeti svaka tri dana. Klorofitum voli tuširanje to ga operite mlakom vodom barem jednom mjesečno
Kroton, Kaput sv.Josipa je grmolika biljka sa šarenim lišćem koje voli zapadni prozor i vrnu zemlju sa dodatnom gnoja. Voli povišenu vlagu cijele godine i prskanje listova. Zalijevajte svaka tri dana dok se tokom zime biljka može lagano isušiti. Nikad ju nemojte držati na direktnom suncu i temperaturama nižim od 12C.
Kućna sreća je uglavnom kućna biljka koja dobro podnosi sjenu no traži vlažnu humusnu zemlju i prskanje tokom ljeta. Zimske temperature im ne smiju pasti ispod 5 C. Listovi joj mogu bit svijetlo zeleni, zelenožuti i zeleni te rijetko cvjeta sićušnim bijelim cvjetićima.
Kurika spada u porodicu Celastraceae i omiljena je biljka zbog dekorativnih listova. Ovaj ukrasni grmic nije otporan na hladnoću ali prezimljava na niskim temperaturama (do 8C). Ova biljka voli mnogo vode te ga obilno zalijevajte tokom proljeća i ljeta. Tokom zime smanjite zalijevanje no pazite da se korijenova bala nikada u potpunosti ne posuši. Kurika voli svijetla mjesta i izrasti će u lijepi grm ako ga u proljeće obrežete. Odrezane vrhove grana možete koristiti za reznice za zakorijenjivanje ( u čaši vode ili s prahom za zakorijenjivanje.
Malajski kozlac voli prskanje listova i toplinu i ljeti i zimi. Kod temperatura ispod 20C cesto nastaju oštećenja na listovima i korijenu. Zahtijeva svijetla mjesta bez izravnog sunca. Zasadite ga u mješavinu zemlje za lončanice u koju dodajte grubog pijeska i ilovače. Zalijeva se o svakih 5 dana ljeti a zimi samo toliko da se zemlja posve ne posuši. Ljeti se dohranjuje jednom tjedno a zimi jednom mjesečno.
Ovo tropsko stablo često se prodaje isprepletenih mladih stabljika i dobro podnosi nekoliko sati izravnog sunca posebice zimi. Zasadite ju u mješavinu svijetlog treseta i komposta od lišća i zalijevajte kada se zemlja osuši na površini. Smanjite zalijevanje ukoliko se temperatura zimi spušta ispod 18C. Ova biljka voli najmanje 60% vlage tokom čitave godine te ukoliko nema dovoljno vlage otpadaju joj listovi. Često ju prskajte.
Sobni puzavac je višegodišnja biljka s listovima koji mogu biti zeleni ili prugasti bijelim, srebrnastim, ružičastim ili blijedozelenim trakicama. Cvjetovi im nisu atraktivni i umiru u istom danu kada se razviju. Tolerira slabo osvjetljenje prostorije i zalijevanje jednom tjedno tokom cijele godine. Starije biljke nisu tako dekorativne jer im stabljike ogole te ih razmnožite reznicama svake tri do četiri godine.
Singonijum jako rijetko cvate bijelo ružičastim cvijetovima i voli južni ili jugoistočni prozor zaštičen zavjesama od direktnog svjetla. Sadi se u mješavinu vrtne zemlje, treseta i komposta od kora. Dohranjuje se prilikom zalijevanja svaki puta od ožujka do srpnja a u tom periodu se zalijeva svakih 10 dana kada se kopost osuši barem dva do tri centimetra od površine. Buja u toplim i vlažnmim prostorijama i voli prskanje listova. Ukoliko se temperatura spušta u kući držite ju gotovo na suhom.
Zamifolia voli dosta svjetla i mješavinu komposta od kora, svjetlo treseta i vrtne zemlje. Prskajte ga kada Vam radi grijanje ali ga zalijevajte tek kada se kompost osuši barem 3 do 4 cm od površine. Izbjegavajte da voda stoji u podlošcima cvjetnih posuda.